"Wernisaż Wystawy Twórczości Osób Niepełnosprawnych" - 5.11.2020

W czwartek 5 listopada o godzinie 16.00 w galerii StopArt odbył się Wernisaż Wystawy w ramach „XIV Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych”.

Wystawę otworzył występ muzyczny podopiecznego pracowni integracyjnej „Bez Barier” Michała Gietki, który przy akompaniamencie instruktora muzyki Krzysztofa Wermińskiego wykonał utwór amerykańskiego zespołu Stone Sour pt.: „Bother”. Następnie głos zabrała dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury Bożena Mazowiecka witając wszystkich zaproszonych gości, w tym reprezentującego Urząd Miasta i Gminy Bogatynia p.o. Burmistrza Wojciecha Dobrołowicza. Po oficjalnym przywitaniu goście wernisażu podziwiali piękne prace wykonywane różnorodnymi technikami artystycznymi: rękodzieło, prace plastyczne, ceramiczne, fotografie.  Przygotowany został również mały poczęstunek dla zgromadzonych miłośników sztuki. Na koniec p. o. Burmistrza Wojciech Dobrołowicz wręczył obecnym artystom dyplomy oraz drobne upominki. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zdecydowali się przyjść i uczestniczyć w wernisażu w tak trudnym dla nas wszystkich czasie. Ze względu na wprowadzone przez rząd obostrzenia wystawę prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami będzie można oglądać od 28 grudnia b. r. w godzinach pracy Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

Ponadto informujemy również, że w Bogatyńskim Ośrodku Kultury obowiązują zasady bezpieczeństwa, które wprowadzone zostały w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w celu skutecznego zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i choroby COVID-19, którą powoduje.

 

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury

Współorganizator: Urząd Miasta i Gminy Bogatynia

Sponsor: PGE GiEK S.A.

 

BOGATYŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1
59-920 Bogatynia
tel./fax 75 77 32 522
e-mail: sekretariat@bokbogatynia.pl