"Kaliniak na nowo" 18.06.2020

18 czerwca w galerii "stopART" Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy prac bogatyńskiego malarza Włodzimierza Kaliniaka. Wystawa nosi tytuł "Kaliniak na nowo". W otwarciu wzięła udział wiceburmistrz Bożena Wojciechowska. Ekspozycja prezentuje kilkadziesiąt obrazków akwarelowych, których tematem są pejzaże górskie. Artysta portretował w nich Sudety, chodź, jak przyznał, w kolekcji znalazło się kilka widoków Tatr. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne liczba uczestników wernisażu była ograniczona do grona osób zaproszonych - rodziny i najbliższych znajomych.

"Kaliniak na nowo" to pierwsza wystawa zorganizowana przez BOK po przerwie spowodowanej epidemią. Serdecznie zapraszamy do jej zwiedzania do końca sierpnia w godzinach pracy Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Poniżej notka zawarta w karcie wystawy:

"Włodzimierz Kaliniak urodził się w 1927 roku. Od dziecka przejawiał talent malarski. Początkowo malował głównie olejami i pastelami. Spod jego ręki wychodziły też przepiękne modele statków, a nawet bogato zdobione egzemplarze broni. Swoją przygodę z akwarelą rozpoczął w latach 90-tych, gdy zainspirował się zabudową łużycką. Jego prace wystawiane były nie tylko w Bogatyni. Miał wystawy w Domu Kultury w Zgorzelcu oraz w Niemczech i Czechach. Na jego obrazach zobaczyć można wyjątkową architekturę domów łużyckich. Często maluje również górskie pejzaże i martwą naturę".

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury.

Tekst: bogatynia.pl
foto: BOK

BOGATYŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1
59-920 Bogatynia
tel./fax 75 77 32 522
e-mail: sekretariat@bokbogatynia.pl