28. Finał WOŚP w Bogatyni - 12.01.2020

W naszym mieście,  BOGATYNI i gminie: BIAŁOPOLU, BRATKOWIE, DZIAŁOSZYNIE, JASNEJ GÓRZE, KOPACZOWIE, KRZEWINIE, LUTOGNIEWICACH, OPOLNIE ZDROJU, PORAJOWIE, POSADZIE, SIENIAWCE, WYSZKOWIE-WOLANOWIE mieszkańcy wiedzą o tym, że POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE, dlatego wszyscy razem graliśmy by DAĆ WIATR W ŻAGLE DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ.

12 stycznia br. podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście i gminie kwestowało 70 odpowiedzialnych pełnych wigoru, zaangażowania i wrażliwości wolontariuszy o wielkich, gorących pełnych miłości serduszkach, sercach, i serduchach.

Zaprosiliśmy Państwa do Fitness Świata „AGA” na spinning, pilates, zumbę, ABT, siłownię… Ochotnicza Straż Pożarna w Bogatyni zaprezentowała samochody, sprzęt ratowniczy oraz zaprosiła na spotkanie z urzekającymi psami ratownikami, które popisując się swoimi umiejętnościami wzbudzały podziw i zainteresowanie. Trzeba przyznać, że czworonożni przyjaciele prezentowali się jak zawsze znakomicie. Na ekstremalne spotkanie z samochodami terenowymi, quadami… zaprosiło Stowarzyszenie 4x4 OFF-ROAD TEAM Bogatynia. Nietuzinkowe auta o potężnych kołach i specjalnych oponach, jazda po trudnym terenie, a wszyscy roześmiani od uch do ucha - to niezapomniany widok i moc wrażeń nie do opisania. Trzeba przyznać, że było co podziwiać. Te niecodzienne spotkania na „trawnikowo-chodnikowym torze” przy PSP i BOK robiły wrażenie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Warkot silników był wymarzonym klimatem aby potrzymać kierownicę, przejechać się, usiąść w wozie strażackim, zobaczyć jak jest wyposażony, obejrzeć i poznać sposób działania sprzętu ratującego zdrowie i życie ludzkie. Można było obejrzeć prezentacje umiejętności naszych czworonożnych przyjaciół, dotknąć, pogłaskać pochwalić, spojrzeć pieskom w pełne miłości oczęta. I choć wszystko to działo się pod osłoną nieba, dzięki słodziuchnym ciastom i ciasteczkom, bułeczkom z cynamonem, wyśmienitym muffinom, gorącej herbacie, grzanemu winu…  i oczywiście gorącym sercom orkiestrowych przyjaciół atmosfera sympatii i wzajemnej współpracy kwitła, zaś puszki kwestarskie w mgnieniu oka wypełniały się po brzegi „DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ”. Przygotowaliśmy również kiermasz rozmaitości, czyli „PCHLI TARG”, na którym prezentowaliśmy całe mnóstwo niezwykle oryginalnych cudeniek czyli ręcznie wykonanych pięknych, małych i dużych, kolorowych śliczności, fascynujące książki z przeszłością w ramach „Kiermaszu Książki”… Ponadto można było spotkać się z Adamem Kusiakiem Mistrzem Kaligrafii, który jak zawsze pisał i rysował z WOŚP-em „coś szczególnego dla kogoś szczególnego”. Stowarzyszenia „AMAZONKI”i „AMARYLIS” z czarującym uśmiechem i radością kusiły zniewalającą feerią barw, bogactwem smaków i aromatów ciast.

Przedstawiliśmy również program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży, a w nim m.in.: aranżacje wokalne i taneczne. Tuż po występach, odbyła się niepowtarzalna licytacja wartościowych przedmiotów, rewelacyjnych gadżetów, nietuzinkowych karnetów … oraz Złotego Serduszka. Tutaj każdy wypatrzył coś dla siebie.

Jak co roku zaprezentowaliśmy całe mnóstwo atrakcji i niespodzianek, które wzbudziły wiele wrażeń i emocji, ale przede wszystkim pozwoliły uatrakcyjnić 28. Finał WOŚP i zebrać środki finansowe „DLA ZAPEWNIENIA NAJWYŻSZYCH STANDARDÓW DIAGNOSTYCZNYCH I LECZNICZYCH W DZIECIĘCEJ MEDYCYNIE ZABIEGOWEJ”

Zwieńczeniem 28. Finału WOŚP było oczekiwane „ŚWIATEŁKO DO NIEBA” ufundowane przez Firmę „ASTAR” Andrzeja Szredera, które w tym roku, w trosce o zdrowie ludzi i zwierząt, a także środowisko naturalne rozbłysło na proscenium Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Zaznaczyć trzeba, że do licytacji przeznaczony był również karnet na odpalenie „ŚWIATEŁKA DO NIEBA”, który wylicytowało Stowarzyszenie „Silne Kobiety Bogatyni”.

Ostateczna kwota zebrana przez Sztab 28. Finału WOŚP nr 1010 w Bogatyni to: 95 829,27 zł !

LICYTACJA: 25 769,11 zł

w tym m.in.:

 • „Złote Serduszko” Sztabu 28. Finału WOŚP nr 1010 w Bogatyni ufundowane przez Wojciecha Błasiaka Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, Bożenę Wojciechowską Zastępcę Burmistrza ds. Polityki Regionalnej, Wojciecha Sawickiego Zastępcę Burmistrza ds. Inwestycji (wylicytowano za kwotę 2 600,00 zł)
 • 3 vouchery na wykonanie tatuażu ufundowane przez Roberta Florka Studio Tatuażu Artystycznego „ROBI TATTOO”, i Roberta Kembłowskiego „STYGMAT TATTOO STUDIO” (wylicytowano za kwotę 3 000,00 zł)
 • 3 karnety „przyjęcie zaproszenia na szczególne spotkanie” ufundowane przez Wojciecha Błasiaka Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia i Bożenę Wojciechowską Zastępcę Burmistrza ds. Polityki Regionalnej (wylicytowano za kwotę 950,00 zł)
 • gadżety WOŚP (wylicytowano za kwotę 2 260,00 zł)
 • odpalenie „Światełka do Nieba” ufundowanego przez Firmę „ASTAR” Andrzeja Szredera (wylicytowano za kwotę 350,00 zł)
 • 2 vouchery na makijaż permanentny ufundowane przez Agnieszkę Krytkowską „PERMANEMET STUDIO” i Wiolettę Kwiatkowską „MANUFAKTURĘ PIĘKNA” ( wylicytowano z kwotę 1 400,00 zł)
 • Papa Smerf i Smerf Ciamajda ufundowane przez Justynę Gutowską (wylicytowany za kwotę 680,00 zł)
 • vouchery na wyjazdy, spotkania, atrakcje zorganizowane i ufundowane przez Stowarzyszenie 4x4 OFF ROAD TEAM (wylicytowano za kwotę 1 190,00 zł)
 • 3 vouchery ufundowane przez Tomasza Włodarczyka PEC S.A. (wylicytowano za kwotę 650,00 zł)
 • 2 vouchery na animacje ufundowane przez Ewelinę „GABARKĘ” Gabarę i Marcina WORONA Woronieckiego( wylicytowano z kwotę 630,00 zł)
 • pyszne i cudne torty 28. Finału WOŚP ufundowane dla naszego Sztabu nr 1010 w Bogatyni przez Ireneusza Kropidłowskiego GS „SCH” w Bogatyni i Państwa Arendarczyków Restaurację Pizzerię „HOKER” (wylicytowano za kwotę 600,00 zł)
 • 3 vouchery na kwiaty ufundowane przez Państwa Pasznickich Bukieciarnię „RÓŻA” (wylicytowany za kwotę 580,00 zł)
 • karnet „lot samolotem Czajka” ufundowany przez Włodzimierza Filipcow (wylicytowano za kwotę 500,00 zł)

SPONSORZY FINANSOWI: 3 367,89 zł   

ZBIÓRKA DO PUSZEK KWESTARSKICH: 62 396,40         

w tym:

 1. Przedszkola - 11 720,31 zł        
 2. Szkoły - 18 011,80 zł        
 3. Klub Puszystych - 1 070,00 zł
 4. Fitness Świat „AGA” - 1 088,90 zł
 5. Wolontariusze Bogatyńskiego Ośrodka Kultury - 13 294,23 zł
 6. Bogatyńskie Stowarzyszenie „AMAZONKI” - 4 365,73 zł
 7. Stowarzyszenie Koła Gospodyń „AMARYLIS” - 2 849,09 zł
 8. Stowarzyszenie 4x4 OFF ROAD TEAM Bogatynia - 6 635,69 zł
 9. Ochotnicza Straż Pożarna w Bogatyni - 2 006,56 zł
 10. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni - 1 354,09 zł

                                                                                                          

INNE:

 1. „BIG PUSZKA” przed BOK - 2 984,96 zł   
 2. waluta - 1 310,91 zł

                                                                                                                            

KOCHANI, Dziękujemy za piękną, pełną wzajemnego szacunku, miłości i tolerancji orkiestrową niedzielę. Dzięki takim chwilom świat jest jeszcze piękniejszy. W imieniu naszego Sztabu nr 1010 w Bogatyni i całej  Fundacji WOŚP pragniemy bardzo, bardzo gorąco podziękować za Państwa zaangażowanie. Dzięki Państwa uczestnictwu wiemy, że będzie można zrealizować mnóstwo pomysłów, które wesprą polską medycynę dziecięcą.

Dziękujemy: Wolontariuszom i ich Opiekunom; Dyrektorom, Nauczycielom oraz Pracownikom Przedszkoli i Szkół z terenu Miasta i Gminy Bogatynia; Rodzicom, którzy przygotowali dzieci do prezentacji scenicznych; Darczyńcom finansowym oraz tym, którzy przekazali rzeczy i usługi do licytacji;  Dyrektorom, Prezesom, Członkom Instytucji i Stowarzyszeń, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego dnia; Pracownikom Bogatyńskiego Ośrodka Kultury; Policji za opiekę roztoczoną nad wolontariuszami; Pani Dyrektor PKO BP S.A. Oddział 1 w Bogatyni za rozliczenie naszego sztabu; Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników „Światełka do Nieba” i oczywiście Mieszkańcom Miasta i Gminy Bogatynia za aktywny udział w publicznej zbiórce, licytacji, życzliwość, hojność i dobre serca.

Był to przede wszystkim Finał, który przygotowaliśmy dzięki PAŃSTWU, NASZYM SPONSOROM, DARCZYŃCOM i WSPÓŁORGANIZATOROM, ludziom wrażliwym, życzliwym o gorących sercach i pełnych dobrej woli niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują.

DARCZYŃCY FINANSOWI

K5 Tomasz Kubica i Paweł Chorab, „KRONEX” Zgorzelec Artur Ostrowski, „OPAŁ” Bogatynia Państwo Celina i Adam Święciccy, Agencja Ubezpieczeniowa Bartosz Cichosz, Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w Elektrowni Turów Janusz Mańko, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Elektrowni Turów Wiesław Kwaśniewski, Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność ’80 przy KWB Turów Piotr Kubiś, Związek Zawodowy „KADRA” przy KWB Turów Mieczysław Krupiński, Sklep Meblowy Alicja Tobiasz, Katarzyna Kaczor

DARCZYŃCY KARNETÓW

Fitness Świat „AGA” Agnieszka i Mariusz Tomaszewscy, Bukieciarnia RÓŻA Mariola i Andrzej Paszniccy, Marcin „WORON” Woroniecki, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak, Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Bożena Wojciechowska, Zastępca Burmistrza ds. Inwestycji Wojciech Sawicki, Pracownia Tatuażu „ROBI TATTOO” Robert Florek, Stygmat Tattoo Studio Görlitz Robert Kembłowski, „Dom Zegarmistrza” Marzena i Marcin Pilszakowie, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. Tomasz Włodarczyk, BUTOMANIA Karolina Stodolna, Włodzimierz Filipcow, Bogatyński Ośrodek Kultury Bożena Mazowiecka, Salon Fryzjersko-Kosmetyczny „MERLIN” Beata Włoskiewicz i Wojciech Walczak, TV Bogatynia Magdalena Kościańska, Stowarzyszenie 4x4 OFF ROAD TEAM,  „GABARKA ANIMATORKA” Ewelina Gabara, „MANUFAKTURA PIĘKNA” Wioletta Kwiatkowska, Gabinet Kosmetyczny „ENCANTO” Małgorzata Kowalczyk, „PERMANENT STUDIO” Agnieszka Krytkowska, Jowita Mathers, Łukasz Duduć, „ALL IN PLAYERS” Adrian Pawelczyk, „HEALTH, MIND, STRENGHT”Adrian Szyrwiel, Aleksandra Sawicka, Salon Fryzjerski „VANILLA” Beata Oleszkiewicz, Karina Malicka, „ANNAILS” Anna Zając, Zumba Fitness Ilona Witkowska, Studio Urody „CLARIS” Edyta Zawada, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni Adam Ignatowicz, „SECRET LASHES” MagdaLena, Salon Kosmetyczny „STUDIO FABULOUS” Anna Bartczak, Angelika Woronin, „FOOTBALL ACADEMY”

DARCZYŃCY RZECZY

Oliwia Wenc, Paulina Parot, Wojciech Błasiak Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia, Bożena Wojciechowska Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej, Wojciech Sawicki Zastępca Burmistrza ds. Inwestycji, „Twój Styl” Lucyna Szczepankiewicz, Gminna Spółdzielnia „SCH” Ireneusz Kropidłowski, Sklep Odzieżowy „MODUS” Ewa Sawicka, Niezależny Związek Zawodowy Górników KWB Turów Bogumił Tyszkiewicz, „HOSNET” Daniel Firlet, Wojciech Wierzbicki, Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Opolnie Zdroju Sylwia Půta-Świercz, La Moda Katarzyna Maciorowska, Magdalena Tomaszewska, „MARY KAY” Iwona Chałas, Anna Rawiak-Bartosiewicz, Krystyna Mrygoń Andrzej Lipko, Andrzej Szostak, Kazimierz Mogilnicki, Alicja Stemler, „IRMAR” Irena Nowacka, Pracownia Krawiecka, Salon Sukien Ślubnych „VIVIEN” Anna Olejarz

WSPÓŁORGANIZATORZY

PKO BP Oddział 1 w Bogatyni Kamil Koziorowski, Komisariat Policji w Bogatyni Piotr Grześków, „BALCER” Reklama i Poligrafia Paweł Balcer, Usługi Złotnicze Agata Komarnicka, „PAWEX” Violetta Vonczina, „CHAMPION” Jelenia Góra Jacek Sosnowski, Dom Weselny „ALF” Izabela i Mariusz Łuków, Pokazy Fajerwerków „ASTAR” Andrzej Szreder, Restauracja Pizzeria „HOKER” Joanna i Mariusz Arendarczykowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Bogatyni Krzysztof Suszczyński, Stowarzyszenie 4x4 OFF ROAD TEAM, Adam Kusiak, Bogatyńskie Stowarzyszenie „AMAZONKI” Dorota Bojakowska, Stowarzyszenie Koła Gospodyń „AMARYLIS” Maria Muszyńska, Klub Puszystych Anetta Kempska, Pracownia Integracyjna „Bez Barier” Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej, Dom Pomocy Społecznej „Jędrek” w Opolnie Zdroju, TV Bogatynia Magdalena Kościańska, „TO i OWO” Mariola Walter, Straż Miejska w Bogatyni Mirosław Nowak

PRZEDSZKOLA

Przedszkole Publiczne nr 1 w Porajowie Irena Michalczyk, Przedszkole Publiczne nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni Bogumiła Lewczuk, Przedszkole Publiczne nr 4 w Bogatyni Elżbieta Mikicińska, Przedszkole Publiczne nr 5 w Bogatyni Marzenna Konwent, Przedszkole Publiczne nr 6 w Bogatyni Ewa Gorczyca, Przedszkole Publiczne nr 7 w Bogatyni Marzena Samelska

SZKOŁY

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni Marta Bodziony, Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni Beata Wiśniewska, Szkoła Podstawowa nr 4 w Bogatyni Jolanta Medycka, Szkoła Podstawowa nr 5 w Bogatyni Małgorzata Turkiewicz Baczmańska, Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju Joanna Karkowska, Szkoła Podstawowa w Porajowie Grażyna Jarosz, Szkoła Podstawowa w Działoszynie Irena Michalik, Liceum Ogólnokształcące w Bogatyni Anna Hantke, Zespół Szkół Zawodowych w Bogatyni Katarzyna Koman

BOGATYŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1
59-920 Bogatynia
tel./fax 75 77 32 522
e-mail: sekretariat@bokbogatynia.pl