"Finał IX Festiwalu Kobiet i Rodziny" - 8.12.2019

Malinowo i Festiwalowo w tonacji pięknych kolęd i pastorałek 8-go grudnia dotarliśmy do finału IX Festiwalu Kobiet i Rodziny, który odbył się w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

Pierwszy przystanek prowadzący do finału miał miejsce 14 listopada - „Kobiecy świat zapachów i kolorów” otwierał nasze zmysły na więcej i więcej… Z każdym warsztatem, spotkaniem autorskim dusza i ciało wiedziały o sobie więcej. Wędrówka ku sobie trwała w najlepsze. Rodziły się nowe pytania, pomysły i wewnętrzne mini spory…, kto ma rację, czy faktycznie tak jest? Tak zamyśleni zawędrowaliśmy m.in. na warsztaty Konrada Mężyńskiego „Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne” i stała się jasność w myśleniu. Od tego warsztatu, przez kilka kolejnych spotkań, robiąc kilka kolejnych kroków dotarliśmy do spotkania z Radcą Prawnym, Bernadettą Baszak, by rozwiać wątpliwości do końca. Pełni wiedzy, energii i w malinowych nastrojach, podczas finału festiwalu wzięliśmy udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym, gdzie mogliśmy zakupić piękne i wyjątkowe świąteczne ozdoby i specjały. Następnie odbył się finałowy koncert, gdzie chóralnie razem z „Amazonkami” i „Yamayką” wyśpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Na koniec gratulowaliśmy zwycięzcom festiwalowego losowania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez naszych partnerów: Malinowy Dwór Hotel Medical&SPA i Merlin Salon Fryzjersko – Kosmetyczny.

Tak dla przypomnienia. Organizatorami IX Festiwalu Kobiet i Rodziny byli: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bogatyni oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni. Partnerami Festiwalu byli: Bogatyński Ośrodek Kultury, Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki”, Stowarzyszenie „Razem dla Bogatyni”, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Przedszkole Publiczne nr 5, TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni. Partnerami wspierającymi (fundatorzy nagród): Malinowy Dwór Hotel Medical&SPA, Merlin Salon Fryzjersko – Kosmetyczny. Patronat honorowy pełnił: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak. Partnerzy Medialni: ArtRadio Bogatynia, TV Bogatynia, Bogatynia.info.pl, Biuletyn Informacyjny Miasta i Gminy Bogatyni, Portal Góry Izerskie. Koordynatorem całości był Adam Balcer.

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy przyczynili się do powstania IX Festiwalu Kobiet i Rodziny oraz osób, którzy razem z nami dzielnie kroczyły od warsztatu do warsztatu!
Do zobaczenia za rok!

Tekst: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni.

Relacja video: Telewizja Bogatynia.

 

 

 

BOGATYŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1
59-920 Bogatynia
tel./fax 75 77 32 522
e-mail: sekretariat@bokbogatynia.pl