"Sensoplastyka Indiańska" w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (22.02.2024)

Bogatyński Ośrodek Kultury we współpracy z Animatorką Gabarką przygotował dla rodziców i ich pociech cykl warsztatów sensoplastycznych. Czym w ogóle jest sensoplastyka? Można powiedzieć, że jest to plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Czyli plastyka sensoryczna dla wszystkich dzieci w wieku od 0 do 100 lat. Wszystkie używane podczas zajęć składniki są w pełni bezpiecznymi produktami spożywczymi.

 

Organizatorzy: Bogatyński Ośrodek Kultury, UMiG Bogatynia.

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia.

Mecenas Kultury: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Fot. BOK. 

W piątek, 16 lutego odbył się jedenasty koncert z cyklu „Atena na Bis!”. Na scenie zaprezentował się Kwartet Smyczkowy „AQuartet” w programie „Legendy Rocka”.

Kwartet smyczkowy AQuartet tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Grupa przyjaciół gra razem od 20 lat i w tym czasie zespół wykonał kilkaset koncertów na scenach całej Polski. W końcu przyszedł czas na koncert w Bogatyni, podczas którego zgromadzona w „Atenie” publiczność wysłuchała wspaniałe aranżacje na smyczki największych szlagierów rockowych. „Metalica”, „Nirvana”, „Europe”, Queen”, „Aerosmith”, „Pink Floyd” czy „Roling Stones” to tylko niektóre legendy rocka, które wybrzmiały podczas muzycznej uczty w Bogatyni. W roli konferansjera zespołu wystąpił znany już bogatyńskiej publiczności, dwukrotny laureat tytułu „Księcia Łgarzy” Witold Pelka. Serdecznie dziękujemy zespołowi jak i wszystkim zgromadzonym na koncercie słuchaczom za spędzenie tego magicznego wieczoru razem z Nami w „Atenie na Bis!”. Już 7 marca kolejny kameralny koncert w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Więcej informacji już wkrótce na naszych mediach.

Wystąpili: Łukasz Krusz – I skrzypce, Adriana Urbacz – II skrzypce, Radosław Mikołajczyk – altówka, Joanna Jerchel – wiolonczela, prowadzenie koncertu – Witold Pelka.

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury, UMiG Bogatynia.

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia.

Nagłośnienie i oświetlenie: BOK.

Fot. BOK.

Mecenas Kultury: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

pge_mecenas_poziom-01.jpg

9 lutego 2024 roku, Bogatyński Ośrodek Kultury stał się gospodarzem II Forum Sołeckiego Ziemi Łużyckiej.

 

Wydarzenie, którego pomysłodawcą jest Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz już po raz drugi zgromadziło kluczowych graczy lokalnych społeczności: sołtysów, przedstawicieli rad sołeckich, Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń z powiatu zgorzeleckiego. Celem spotkania było poszukiwanie nowych dróg dla rozwoju lokalnych społeczności.

Pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Forum skupiło uwagę na istotnych kwestiach rozwoju lokalnego. Uczestnicy podzielili się doświadczeniami i omówili wyzwania, przed którymi stoją ich społeczności, szukając sposobów na ich przezwyciężenie.

Jednym z najciekawszych punktów Forum były warsztaty kulinarne dla Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzone przez Katarzynę Gubałę, szerszej publiczności znaną z popularnego, telewizyjnego formatu śniadaniowego.

Warsztaty kulinarne „Zdrowie w kwadrans, czyli z grządki na stół” zachęciły do korzystania z lokalnych produktów i promowania zdrowego odżywiania, łącząc tradycyjne metody z nowoczesnym podejściem do kuchni.

Forum stało się okazją do nawiązania nowych kontaktów i zacieśniania już istniejących współprac. Wymiana poglądów i doświadczeń między uczestnikami podkreśliła wartość dialogu i wspólnych inicjatyw w dążeniu do rozwoju lokalnych społeczności

Forum Sołeckie Ziemi Łużyckiej okazało się być ważnym krokiem w kierunku integracji i rozwoju lokalnych społeczności. Warsztaty i dyskusje ukierunkowały uczestników na przyszłe działania, podkreślając znaczenie współpracy i zaangażowania w budowanie lepszej przyszłości dla regionu.

Tekst: UMiG Bogatynia.

Fot. UMiG Bogatynia.

"3 Dni Dobrego Grania" w Bogatyni (9-11.02.2024)

Późnym piątkowym popołudniem 9 lutego w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury zespół Trzy Korony rozpoczął „3 Dni Dobrego Grania”, grając przez ponad godzinę swoje największe przeboje, takie jak „Kwiaty we włosach”, „Historia jednej znajomości”, czy „Nikt na świecie nie wie”. Wieczór pełen nostalgii i polskiego rocka z lat 70. zakończył się podwójnym bisem i wspólnym tańcem w sali widowiskowej bogatyńskiego ośrodka kultury, udowadniając, że muzyka jest językiem, który łączy pokolenia.

W sobotę - 10 lutego Stadion Miejski przy ul. Sportowej zamienił się w muzyczną arenę głównie dla hip-hopowych rytmów. Hip-hop & DMC Festiwal przyciągnął sporą rzeszę mieszkańców, a występy artystów, takich jak Maciek Wowk ze swoim DMC, EV i Therapeutic Crew oraz występ lokalnego artysty Bielana dostarczyły niezapomnianych wrażeń, pokazując siłę i różnorodność lokalnej sceny hip-hop na Dolnym Śląsku.

Zwieńczeniem 3 dni Dobrego Grania był niedzielny wieczór, który należał do miłośników muzyki z wielkich ekranów. Koncert „Podróż za jeden uśmiech”, który odbył się w niedzielę 11 lutego w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, to była emocjonalna podróż przez największe polskie hity filmowe. Aneta Kolendo i Krzysztof Pachołek, wraz z orkiestrą FIVE UP i gościnnym udziałem Bogatyńskich Amazonek, zapewnili niezapomniane aranżacje utworów z filmów, takich jak „Janosik”, czy „Czterej pancerni”.

Patronat Burmistrza Wojciecha Dobrołowicza oraz zaangażowanie lokalnych instytucji kulturalnych sprawiły, że „3 Dni Dobrego Grania” okazały się wydarzeniem, które na długo zapisze się w pamięci mieszkańców Bogatyni, a zainteresowanie i frekwencja potwierdziły, że muzyka jest istotną częścią Naszej wspólnoty.

 

Tekst. UMiG Bogatynia.

Fot. BOK, UMiG Bogatynia

Nagłośnienie i oświetlenie: Justsound - Nagłośnienie, Oświetlenie, Technika Estradowa.

Strona 1 z 61