Kiermasz Wielkanocny w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

 

15-17 marca 2024

godz. 16.00 – 19.00

 

Serdecznie zapraszamy osoby indywidualne, instytucje, organizacje oraz stowarzyszenia do udziału w Kiermaszu Wielkanocnym, który odbędzie się w Bogatyńskim Ośrodku Kultury 15-17 marca 2024 r. w godz. 16.00 - 19.00. Kiermasz odbędzie się przy okazji Warsztatów Wielkanocnych na które zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia, Bogatyński Ośrodek Kultury i Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny. Każdy z Państwa tworzący rękodzieła artystyczne związane ze Świętami Wielkiej Nocy może wziąć udział w Kiermaszu i wystawić na sprzedaż swoje produkty.

Wystarczy wypełnić kartę zgłoszeniową i dostarczyć ją do 11 marca 2024 r. do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Istnieje możliwość wysłania karty mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapewniamy nieodpłatnie stanowisko (stół i dwa krzesła).

*Bogatyński Ośrodek Kultury zapewnia miejsce dla wystawcy i nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie transakcje finansowe dokonane podczas Kiermaszu Wielkanocnego.

*Liczba miejsc ograniczona.

 

Kartę zgłoszeniową oraz pismo przewodnie można pobrać na dole tej strony z załącznika.

 

Niebawem opublikujemy plakat z programem Warsztatów Wielkanocnych.

 

Organizatorzy: Bogatyński Ośrodek Kultury, UMiG Bogatynia, Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny.

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia oraz Bogatyński Ośrodek Kultury zapraszają na dwunasty koncert z cyklu „Atena na Bis”.

 

Francois DUO - „Odmieńmy tylko rytm!”

Koncert z okazji 100 rocznicy urodzin Charles’a Aznavour’a

 

7.03.2024

godz. 19.00

kawiarnia „Atena”

Bilety w cenie 40 zł do nabycia od piątku 23.02. w kasach BOK.

 

Francois Martineau jest piosenkarzem mieszkającym w Krakowie, ale pochodzącym z Wandei we Francji. Jego ojciec, Roger Martineau, ze swoim bratem Patrice stworzyli zespół muzyczny, les frères Martineau ("Bracia Martineau") i to właśnie dzięki nim pokochał muzykę i poezję francuską, a szczególnie filary piosenki francuskiej ostatniego wieku: Jacques Brel, Charles Aznavour, Georges Brassens itp. Karierę sceniczną rozpoczął w Polsce w 2018 r. po otrzymaniu złotego przycisku od Małgorzaty Foremniak w konkursie telewizyjnym "Mam Talent".

Ponad 5 lat temu odszedł od nas wybitny piosenkarz Charles Aznavour. Tylko śmierć zdołała przerwać szalony rytm tworzenia i koncertowania tego 94-letniego symbolu piosenki francuskiej. Inspirując się słynnym utworem "Les plaisirs démodés", zaadaptowanym przez Wojciecha Młynarskiego pt. "Odmieńmy tylko rytm", Francois stworzył spektakl, w którym przeplatają się najpiękniejsze piosenki Aznavoura śpiewane w języku francuskim i polskim oraz najciekawsze anegdoty i cytaty z życia artysty. Przy akompaniamencie Mateusza Gurgula (akordeon, piano), Francois kołysze swoją widownię między lekkością a głębią, między poezją liryczną a kabaretem, między językiem francuskim a polskim...

 

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury, UMiG Bogatynia.

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia.

Mecenas Kultury: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

pge_mecenas_poziom-01.jpg

Zapraszamy na koncert DUB PISTOLS & PAPRIKA KORPS do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury (hip-hop, reggae, heavy–reggae)

 

4.05.2024

godz. 19.00

Bogatyński Ośrodek Kultury, ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1, Bogatynia, Poland

Bilety – 100 zł (w dniu koncertu 120 zł) do nabycia na kupbilecik.pl oraz wkrótce w kasach BOK.

 

Wybuchowe połączenie dwóch oryginalnych zespołów Dub Pistols (UK) i Paprika Korps (PL). Tak mocno energetycznego zestawienia w okolicy nie znajdziecie. Gwarantujemy 3 godziny mocnej mieszanki tanecznych i heavy gatunków muzycznych. Nie wypada nie być.

Dub Pistols to doskonale znany polskiej publiczności angielski zespół, w charakterystyczny a zarazem charakterny sposób łączący dub, reggae, dancehall, ska & DnB, założony w 1996 roku przez Barry'ego Ashwortha i Jasona O'Bryana. Pierwszymi singlami zespołu były „There's Gonna Be a Riot” i „Best Got Better” z 1998 roku. Ich pierwszy album, „Point Blank”, ukazał się w tym samym roku. Ich albumy „Six Million Ways to Live” i „Y4K: Next Level Breaks” zostały wydane w 2001 roku. Do tej pory wydali siedem albumów studyjnych, a także współtworzyli ścieżki dźwiękowe do wielu filmów, w tym Blade II, Bad Company, Piranha 3D i Mystery Men. Wydali także znaczną liczbę zremiksowanych utworów innych artystów. Do najbardziej znanych z nich należą remiksy „Dolphins Were Monkeys” Iana Browna, „My Way” Limp Bizkit, „Do It” zespołu Crystal Method i „James Bond Theme” Moby’ego. Ich trzeci album, Speakers and Tweeters, został wydany w 2007 roku nakładem Sunday Best i zawiera utwory T. K. Lawrence, JMS, Blade, Rodney P i Terry Hall. Ich czwarty album „Rum'n'Coke” został wydany w maju 2009 roku. Piąty album, „Return of the Pistoleros”, został wydany w 2015 roku w wytwórni Roba Da Banka Sunday Best Recordings. W 2017 roku ukazał się ich szósty album „Crazy Diamonds”, a w październiku 2020 roku ukazał się siódmy album „Addict”. Ich najnowszy album studyjny „Frontline” ukazał się w marcu 2023 roku.

https://dubpistolsmusic.co.uk/

Paprika Korps – ulubieńcy zagranicy, zespół, który na świecie jest bardziej znany niż w Polsce, a szkoda bo to naprawdę genialny band. Działają od 1996 roku, pochodzą z Opola i na koncertach proponują oryginalną mieszankę muzyczną reggae – metal ale nie tylko.  Zadebiutowali w 1999 r. albumem Kolejny krok; od tego czasu wydali ich jeszcze sześć, dużą część nakładem labelu Karrot Kommando, z którym związani są od początku jego działalności. Aktualnie ich najnowsze wydawnictwo to „Homemade Babylon” z 2016 roku.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Media Lokalne, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Bogatyński Ośrodek Kultury.
Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Patronat Medialny: Telewizja Bogatynia.

OKiS_logo_poziom_RGB_PL.jpglogotyp-umwd_nowy-01.jpg

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie na „Brokatowy Dzień Kobiet” - Koncert Marcina „Czersky” Czerwińskiego do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

 

10.03.2024

godz. 18.00

sala widowiskowa BOK

Bilety w cenie 70 zł do nabycia (od wtorku 13.02.) na platformie kupbilecik.pl oraz w kasach BOK.

 

MARCIN „CZERSKY” CZERWIŃSKI - kompozytor, wokalista i producent muzyczny, twórca hitu „Brokat” oraz prekursor Reggaeton Latino. Już od najmłodszych lat związany ze światem muzycznym. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2013 roku po wystąpieniu w jednym z programów telewizyjnych. Był to moment przełomowy w jego karierze. W grudniu 2014 roku ukazał się jego debiutancki album, pt. „Chwyć swe marzenia„. Chwilę później artystę można było usłyszeć, m.in. na antenie Radia Eska, Radia Wawa, RMF MAXX, czy zobaczyć na stacjach takich jak 4FunTV, czy EskaTV. Artysta niejednokrotnie pojawiał się w telewizyjnych Śniadaniowych, czy występował w roli jurora programu „ALL TOGETHER NOW – ŚPIEWAJMY RAZEM”. W 2019 roku zagrał na trasie Eska Summer City. Pod koniec 2021 został zaproszony do wzięcia udziału w koncercie dla RADIO SUPERNOVA.

Organizatorzy: Bogatyński Ośrodek Kultury, UMiG Bogatynia.

 

 

Zgłoszenia do 41. Turnieju Łgarzy.

 

Już czas na zgłoszenia do 41. Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych!

Turniej Małych Form Satyrycznych jest coroczną ogólnopolską imprezą, organizowaną w trzech oddzielnych konkursach na:

– autorskie, niepublikowane wcześniej teksty satyryczne,

– sceniczną prezentację własnych utworów satyrycznych,

– pojedynek Gości o Nagrodę Publiczności.

 

41. Finał TMFS odbędzie się w Bogatyni 20 kwietnia 2024 r. Producentem jest Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych.

Celem Turnieju jest promowanie autorów tekstów satyrycznych i wykonawców estradowych (satyryków).

 

KONKURS NA TEKST SATYRYCZNY

Teksty należy nadsyłać drogą elektroniczną (e-mail) do 24 marca 2024 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z dopiskiem w tytule wiadomości „Turniej – tekst”.

I nagroda – 3 000 zł, tytuł „Księcia Łgarzy” oraz statuetka „Złotego Kosy”!

 

KONKURS NA SCENICZNĄ PREZENTACJĘ WŁASNYCH UTWORÓW SATYRYCZNYCH

Utwory sceniczne o czasie trwania do 15 minut w formie multimedialnej (link do nagrania lub nagranie wideo w formie załącznika do listu elektronicznego) wraz z „kartą uczestnictwa” należy przesyłać do 24 marca 2024 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z dopiskiem w tytule wiadomości „Turniej – zgłoszenie”.

I nagroda – 5 000 zł, tytuł „Króla Łgarzy” oraz statuetka „Kozła”!

 

POJEDYNEK GOŚCI O NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI

to przegląd najciekawszych zjawisk na scenie kabaretowej i satyrycznej w kraju. Odbędzie się 20 kwietnia 2024 r. podczas Koncertu Finałowego w Bogatyni.

Nagroda – 5 000 zł oraz statuetka „Szczupłego Andrzeja” - trafi do wybrańców bogatyńskiej publiczności.

 

Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu konkursów oraz kartę uczestnictwa można znaleźć na stronie internetowej oragnizatora: http://www.turniej.com.pl/

 

Zapraszamy!

Strona 1 z 2