"Czerwone Gitary" KONCERT PRZENIESIONY!

55-lecie zespołu „Czerwone Gitary” w Bogatyńskim Ośrodku Kultury!

 

DECYZJĄ  ORGANIZATORA KONCERT ZOSTAŁ PRZENIESIONY Z 16 LISTOPADA 2023 NA 10 PAŹDZIERNIKA 2024!

 
 

BILETY ZAKUPIONE W KASACH BOK MOŻNA ZWRACAĆ Z PARAGONEM.

W SPRAWIE BILETÓW ZAKUPIONYCH ONLINE PROSIMY SIĘ KONTAKTOWAĆ Z ORGANIZATOREM KONCERTU.

ZA WSZELKIE UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY. 

 

Bilety do nabycia:

- w kasach BOK w cenie 110 zł

- online w cenie 120 zł na kupbilecik, biletyna, ebilet

 

Czerwone Gitary to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Ich wielkie przeboje znają i śpiewają wszystkie pokolenia Polaków. Ich koncerty ciągle przyciągają tłumy fanów. Maja fantastyczny kontakt z publicznością, z którą śpiewają wszystkie swoje przeboje.

Zespół powstał w 1965 roku w Gdańsku z inicjatywy Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosseli, Krzysztofa Klenczona, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego. Na przestrzeni lat skład grupy niejednokrotnie się zmieniał, jednak hity Czerwonych Gitar łączą wiele pokoleń. Największa popularność zespołu przypadła na pierwsze 5 lat działalności. To właśnie z tego okresu pochodzą wielkie hity, które wszyscy znają i lubią: "Taka jak ty", "Historia jednej znajomości", "Nikt na świecie nie wie", "Biały krzyż", "Wróćmy na jeziora", "Gdy kiedyś znów zawołam cię", "Kwiaty we włosach", "Powiedz stary gdzieś ty był", "Jesień idzie przez park". Do tej pory grupa wydała 15 albumów studyjnych, za które zdobyła wiele nagród, między innymi trofeum "MIDEM" w Cannes we Francji, za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca, Marmurowy Krążek - nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii, wiele złotych płyt i nagród na Festiwalu w Opolu.

Obecnie Czerwone Gitary tworzą: Jerzy Skrzypczyk - perkusja, śpiew, Arkadiusz Wiśniewski - gitara basowa i śpiew, Mieczysław Wądołowski - gitara akustyczna, śpiew, Marek Jabłoński - gitara solowa, Marcin Niewęgłowski  - gitara solowa, śpiew.

 

Organizator: Agencja Artystyczna TAMADA

 

Media